KSZTAŁCENIE W ZAWODZIE TECHNIK MECHANIK

Idealny wybór dla osób pasjonujących się precyzyjną obróbką maszynową  i jednocześnie branżą motoryzacyjną.

Nauka w teorii jest ważna – lecz nie mniejsze znaczenie ma praktyka, która sprawić może jeszcze więcej zadowolenia. Ideałem byłoby, gdyby nauka odbywała się na parku maszynowym odwzorowującym najnowocześniejsze światowe technologie w branży – i tak właśnie jest w Akademii Haeringa. To w tym miejscu spędzisz swój pierwszy etap edukacji zawodowej i przyswoisz podstawy pracy przy obrabiarkach skrawających. Kolejny krok   to połączenie kształcenia w Akademii z poznaniem środowiska produkcyjnego firmy. Podczas II roku nauki poznasz najważniejsze wydziały produkcyjne firmy, w których spędzisz 6-8 tygodni – począwszy od automatów tokarskich, poprzez dział obróbki dalszej, szlifiernię produkcyjną, szlifiernię narzędzi aż po dział kontroli i zarządzania jakością. Wspólna praca z operatorami, ustawiaczami maszyn, specjalistami na danym wydziale oraz cykl przygotowanych szkoleń z narzędzi jakościowych i dokumentacji produkcyjnej pozwala wstępnie przygotować ucznia i dać pogląd na to, jakie zadania czekają go jako pracownika  w niedalekiej przyszłości. Chcemy, aby każdy odnalazł swoje miejsce w firmie, dlatego jeśli kończąc II rok kształcenia wiesz już, w którym dziale chciałbyś pracować, ostatni rok nauki możesz spędzić właśnie tam, gdzie przygotowany zostaniesz perfekcyjnie do tego, aby stać się wysoko wykwalifikowanym specjalistą i fachowcem.

Co oprócz tego jeszcze tego zyskasz, będąc uczniem szkoły Haering?

Jeśli tylko będzie potrzebował powtórzyć lub pogłębić wiedzę przed egzaminami zawodowymi, kadra nauczycielska szkolna i instruktorzy w Akademii Haeringa przygotują  dla ciebie cykl zajęć powtórzeniowych, przydatnych szkoleń czy zadań praktycznych.

Gwarantujemy ci umowę o pracę już od pierwszego dnia nauki, stabilne zatrudnienie, wynagrodzenie przez cały okres kształcenia oraz możliwość odbycia praktyk w Niemczech lub w Chinach. Chcemy, abyś dodatkowo porozumiewał się w języku obcym, dlatego będziesz mógł od podstaw uczyć się języka niemieckiego.

Przez pierwsze dwa lata nauki będziesz kształcił się w trzech kwalifikacjach, które po zaliczeniu egzaminów państwowych dadzą ci tytuł technika mechanika.

  • MEC.05 – Użytkowanie obrabiarek skrawających
  • MEC.08 – Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi
  • MEC.09 – Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń

System nauki na kierunku Technik Mechanik oparty jest na dualnym niemieckim systemie kształcenia zawodowego, który łączy dwa dni zajęć teoretycznych w szkole z trzema dniami zajęć praktycznych w zakładzie pracy.

Twoje perspektywy kariery w firmie Haering

Po zakończeniu kształcenia w Akademii dołączysz do zespołu wykwalifikowanych pracowników w działach produkcyjnych firmy. Będziesz wspierać kadrę specjalistów w codziennych zadaniach na najważniejszych wydziałach firmy takich jak: wydział sterowanych numerycznie wielowrzecionowych automatów tokarskich czy stanowiących najnowsze nowinki technologiczne centrów obróbczych, na których każdego dnia wytwarzane są produkty najwyższej jakości dla największych koncernów motoryzacyjnych świata.

To, po jakich szczeblach kariery będziesz się wspinać, zależy całkowicie od ciebie – zaangażowanym i kreatywnym oferujemy wiele możliwości rozwoju i podnoszenia własnych kwalifikacji.

eine junge braunhaarige Azubine grinsend an einer Maschine, im Hintergrund ein männlicher Azubi

Twoje zadania to:

  • Nauka kolejnych etapów przebiegu procesów technologicznych produkowanych części, począwszy od etapu projektu produktu, poprzez wytworzenie detalu aż do kontroli jakości i wysyłki
  • Zdobywanie obszernej wiedzy na temat procesów obróbki skrawaniem, technologii i technik wytwarzania, materiałoznawstwa i dokumentacji technologicznej
  • Obsługa i nadzór nad procesami obróbczymi odbywającymi się na konwencjonalnych obrabiarkach skrawających oraz sterowanych numerycznie centrach obróbczych i wielowrzecionowych automatach tokarskich
  • Kontrola i optymalizacja zachodzących procesów produkcji

Wymagania:

  • Ukończenie minimum zasadniczej szkoły zawodowej lub szkoły średniej
  • Zainteresowanie techniką i branżą motoryzacyjną
  • Motywacja i kreatywność w działaniu oraz gotowość tworzenia i realizacji innowacyjnych pomysłów

Informacje kluczowe dot. kształcenia

Data rozpoczęcia kształcenia
Wrzesień/Październik

Partner Akademii Haeringa w kształceniu zawodowym
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii
Województwa Łódzkiego w Łodzi

Czas trwania kształcenia
3 Lata

Standorte der Berufsschule in Polen, graues bild mit blauen Punkten "Warszawa", "Lódz" und "Piotrków"

BRZMI INTERESUJĄCO?

Haering Polska Sp. z o.o.
ul. Antona Haeringa 14
97-300 Piotrków Trybunalski
Polska
Telefon +48 44 648 89 00
akademia(at)anton-haering.pl

Osobiście, Szybko, Bezpośrednio
Jeśli masz pytania, od teraz możesz je zadać przez Facebook Messenger @szkolahaeringa
lub WhatsApp 44 648 81 16.

Seite 1

Data urodzenia

Max. wielkość pliku

Rozmiary plików: w sumie maks. 10 MB na jedną aplikację
Dozwolone rozszerzenia plików: .pdf, .jpeg

Zgodnie z oświadczeniem o ochronie danych osobowych wszystkie informacje są przetwarzane wyłącznie w celu opracowania odpowiedzi na Państwa zapytanie.

Podziel się stroną